RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tjetër tragjedi me klandestinët pranë Lampeduzës, mes viktimave dhe një foshnje

tjeter-tragjedi-me-klandestinet-prane-lampeduzes,-mes-viktimave-dhe-nje-foshnje

Një tjetër tragjedi me emigrantët e paligjshëm është regjistruar mbrëmjen e së premtes pranë brigjeve të Lampeduzës në Itali.

Sipas raportimeve paraprake një varkë me 41 emigrantë e nisur nga Tunizia është përmbysur duke shkaktura vdekjen e të paktën 3 personave, një prej të cilëve një foshnje.

Menjëherë pas marrjes së sinjalit në ndihmë kanë shkuar motovedetat e rojes bregdetare që kanë nisur një operacion shpëtimi duke evakuuar të gjithë emigrantët e tjerë.

Një fëmijë tjetër është dërguar me urgjencë në spital, ndërkohë që prokuroria e Agrigentos ka nisur një hetim për akuzën e favorizimit të emigracionit klandestin. /a2cnn

Related posts

Stoltenberg: Dera është e hapur për anëtarësimin e Ukrainës në NATO

admin

Turqi, gruaja panameze konvertohet në Islam dhe merr emrin Ajshe

admin

Osmani mirëpret deklaratën e Biden për veriun: Shtetet e Bashkuara, gjithmonë pranë Kosovës

rezart morina