RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Trump deklarohet i pafajshëm për akuzat për mbajtjen e dokumenteve sekrete në rezidencë

trump-deklarohet-i-pafajshem-per-akuzat-per-mbajtjen-e-dokumenteve-sekrete-ne-rezidence

Donald Trump është deklaruar i pafajshëm për akuzat penale federale që e akuzojnë atë për mbajtje të paligjshme të dokumenteve të sigurisë kombëtare pas largimit nga detyra dhe gënjyer zyrtarët që u përpoqën t’i kthenin ato.

Kërkesa e tij u paraqit para gjykatësit të magjistraturës amerikane, Jonathan Goodman, ndërsa seanca u mbyll për kamerat dhe transmetimet.

Ish-ndihmësi i Trumpit, Walt Nauta, i akuzuar po ashtu në këtë çështje, u paraqit gjithashtu në gjykatë.

Raportohet se mund të kalojë një vit para se çështja të arrijë në fazën e gjykimit.

Related posts

Izraeli kryen sulme ajrore në Siri

rezart morina

Aktakuzë ndaj katër personave, dyshohen për fajde dhe shpëlarje të parave

admin

Serbët e Leposaviqit protestojnë kundër shpronësimit

admin