RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqi, 18-vjeçari Muhammed shpëtohet nga rrënojat pas 198 orësh nga tërmeti

turqi,-18-vjecari-muhammed-shpetohet-nga-rrenojat-pas-198-oresh-nga-termeti

Është shpëtuar 18-vjeçari Muhammed Cafer Çetin, i cili mbeti nën rrënojat e ndërtesës së shembur në Adiyaman, 198 orë pas tërmetit, raporton Anadolu.

Në Adiyaman, i cili u godit nga tërmetet me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë në Kahramanmaraş, të cilat cilësohen si “fatkeqësia e shekullit”, vazhdojnë përpjekjet e kërkim-shpëtimit në rrënojat e ndërtesave të shkatërruara.

Ekipet e kërkim-shpëtimit të Forcave të Armatosura Turke, punëtorët e minierës Zonguldak, UMKE dhe ekipe të tjera arritën ta shpëtojnë 18-vjeçarin Muhammed Cafer Çetin nga rrënojat e një ndërtese 7-katëshe.

Ekipet e shpëtuan Muhammed Çetinin nga rrënojat 198 orë më vonë.

Ai është dërguar në spital nga ekipet mjekësore.

Related posts

SHBA lë të kuptohet se mund të arrijë marrëveshjen për pranimin e fajësisë së Assange

admin

Gjermani – Parlamenti miraton buxhetin e mbrojtjes prej 13 miliardë euro

admin

Kosova ndalon hyrjen e veturave me targa të Serbisë

admin