RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqia reagon për situatën në veriun e Kosovës

turqia-reagon-per-situaten-ne-veriun-e-kosoves

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu njoftoi se po përcjellin situatën në Veriun e Kosovës.

Kam kontakuar homologët e mi serb dhe të Kosovës për shkak të tensionit në kufirin Serbi-Kosovë.

Turqia gjithmonë i kushton rëndësi paqes dhe stabilitetit të Ballkanit.

Tensionet e reja nuk i ndihmojnë askujt.

Ne jemi gati të bëjmë gjithçka për të ulur tensionin, tha Çavuşoğlu në një postim në rrjetet sociale para ca minutave. /mesazhi

Related posts

Përmbytjet në Greqi, Rama: Solidaritet i megjithëzemërt, qytetarët shqiptarë t’i drejtohen ambasadës sonë

rezart morina

Kryeqytetit do t’i shtohen 30 autobus të rinj shumë shpejt

admin

Chollet të mërkurën në Kosovë, shkak është marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë

admin