RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqia reagon për situatën në veriun e Kosovës

turqia-reagon-per-situaten-ne-veriun-e-kosoves

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu njoftoi se po përcjellin situatën në Veriun e Kosovës.

Kam kontakuar homologët e mi serb dhe të Kosovës për shkak të tensionit në kufirin Serbi-Kosovë.

Turqia gjithmonë i kushton rëndësi paqes dhe stabilitetit të Ballkanit.

Tensionet e reja nuk i ndihmojnë askujt.

Ne jemi gati të bëjmë gjithçka për të ulur tensionin, tha Çavuşoğlu në një postim në rrjetet sociale para ca minutave. /mesazhi

Related posts

Viti 2022 pa asnjë njohje

admin

ShSKUK: 17 persona kërkuan ndihmë mjekësore, një ndërroi jetë në mjekimin intensiv

rezart morina

Pesë emisarët specialë për dialogun të premten në Prishtinë

admin