RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqia shpëton 10 emigrantë të parregullt në Detin Egje

turqia-shpeton-10-emigrante-te-parregullt-ne-detin-egje

Roja bregdetare turke shpëtoi dhjetë emigrantë të parregullt në Detin Egje, duke përfshirë një fëmijë, transmeton Anadolu.

Pas një njoftimi, një ekip u dërgua në brigjet e rrethit Didim në provincën Aydın pasi u mësua se azilkërkuesit ishin bllokuar në varka, thuhet në një deklarate në faqen e internetit të Komandës së Rojës Bregdetare.

Azilkërkuesit janë dërguar në breg dhe më pas janë transferuar në një spital në afërsi.

Ndërkohë, është nisur një operacion kërkimi për 21 persona të zhdukur.

Related posts

Moska hedh poshtë akuzat për krime lufte në verilindje të Ukrainës

admin

Aksident i rëndë mes dy trenave në Kroaci, të paktën gjashtë të vdekur

admin

Kurti: Zbatimi i ligjit kundër biznismenëve që e shkelin atë nuk përbën sulm ndaj medias

rezart morina