RTV AHIRETI
Lajme

Të dyshuar për sulmet ndaj infrastrukturës energjetike të Ukrainës, GJND lëshon urdhër arrest për ish-ministrin rus të Mbrojtjes dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë

te-dyshuar-per-sulmet-ndaj-infrastruktures-energjetike-te-ukraines,-gjnd-leshon-urdher-arrest-per-ish-ministrin-rus-te-mbrojtjes-dhe-shefin-e-shtabit-te-pergjithshem-te-ushtrise

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GJND) ka lëshuar urdhër-arresti për ish-ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu dhe shefin e shtabit të përgjithshëm të ushtrisë ruse, gjeneralin Valery Gerasimov. GJND-ja tha të martën se ka “baza të arsyeshme për të besuar se dy të dyshuarit mbajnë përgjegjësi për sulmet me raketa të kryera nga forcat e armatosura ruse kundër

Related posts

Rusia përqendron 110 mijë ushtarë për ofensivën nga lindja

admin

Kryeministri i Norvegjisë: Këshilli i Sigurimit të OKB-së, i pafuqishëm për Gazën

RTI

Tërmeti me magnitudë 4.7 Rihter në Shqipëri, 12 shtëpi të dëmtuara në Klos

admin