RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë mbi 200 të burgosur – VIDEO

ukraina-dhe-rusia-shkembejne-mbi-200-te-burgosur-–-video

Ukraina dhe Rusia kanë shkëmbyer më shumë se 200 robër lufte, një numër afërsisht i barabartë.

“Ne po kthejmë 100 nga njerëzit tanë, ushtarë, marinarë, roje kufitare dhe roje kombëtare”, tha shefi i zyrës së presidentit të Ukrainës, Andriy Yermak.

“Në mesin e atyre që u kthyen kishte të burgosur që ishin plagosur rëndë”, shtoi ai.

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi më herët se 106 ushtarë rusë ishin kthyer në Moskë për trajtim mjekësor.

Më shumë se 2 000 të burgosur ukrainas janë kthyer që nga pushtimi i plotë i Rusisë në shkurt të vitit të kaluar. /atsh

Related posts

Presidenti Erdogan pritet me ceremoni zyrtare nga homologu iranian Raisi

admin

Hawaii, pas zjarreve pyjore në kërkim mbi 1.000 të zhdukur

rezart morina

Europa përgatitet për ndërprerje të funksionimit të rrjetit celular

admin