RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukraina: Kemi arritur të përparojmë 1.400 metra në drejtim të qytetit Bakhmut

ukraina:-kemi-arritur-te-perparojme-1.400-metra-ne-drejtim-te-qytetit-bakhmut

Zëdhënësi i Grupit të Forcave Lindore të Ushtrisë së Ukrainës, Serhiy Cherevatyy deklaroi se ushtria ukrainase ka përparuar 1.400 metra në drejtim të qytetit Bakhmut, transmeton Anadolu.

Në një program televiziv, Cherevatyy tha se ushtria ukrainase ka përparuar në drejtim të Bakhmutit. “Në ditën e fundit kemi arritur të përparojmë deri në 1.400 metra në zona të ndryshme të vijës së frontit. Armiku bën mbrojtje aktive dhe godet njësitet tona”, tha ai.

“Në ditën e fundit në drejtim të Bakhmutit janë shënuar 6 konflikte”, theksoi Cherevatyy duke shtuar se rusët kanë kryer 8 sulme ajrore dhe 330 artilerike kundër njësive të Ukrainës.

Related posts

Koreja e Veriut e shpall veten “shtet me armë bërthamore”

admin

Kovaçevski: Vendi po vazhdon transformimin e suksesshëm drejt energjisë së gjelbër

admin

Putin për luftën në Ukrainë: Fitorja është e garantuar

admin