RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ukrainë: Vdes në një sulm ajror biznesmeni i njohur që merrej me tregtinë e drithit – VIDEO

ukraine:-vdes-ne-nje-sulm-ajror-biznesmeni-i-njohur-qe-merrej-me-tregtine-e-drithit-–-video

Në sulm e ka humbur Aleksey Vadaturskiy, i njohur për kontributet e tij në sektorin bujqësor, tha guvernatori i rajonit Mykolaiv

Aleksey Vadaturskiy, një nga biznesmenët e shquar të Ukrainës dhe tregtar i drithit, ka humbur jetën në një sulm ajror në rajonin Mykolaiv, transmeton Anadolu Agency (AA).

Guvernatori i Mykolaiv-it, Vitaliy Kim, tha në një deklaratë me shkrim se Mykolaivi humbi “një hero” në sulmin ajror në rajon.

Duke ndarë informacionin se jetën në sulm e ka humbur Vadaturskiy, i njohur për kontributet e tij në sektorin bujqësor, Kim vuri në dukje se gruaja e Vadaturskiy-t Raisa Vadaturska gjithashtu nuk i ka mbijetuar sulmit.

Vadaturskiy, një nga biznesmenët më të pasur në Ukrainë dhe veçanërisht i njohur për aktivitetet e tij në eksportin e drithrave, ishte gjithashtu fitues i dekoratës shtetërore “Hero i Ukrainës”. /aa

 

 

Related posts

OKB: Bota të përgatitet për El Ninjon dhe temperatura të reja rekorde

rezart morina

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, lëndohen pesë persona

admin

Ukraina: Përgatitjet për kundërsulm ndaj Rusisë në fazën e përfundimit

rezart morina