RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

UNHCR: Dyshohet se të paktën 180 anëtarë Rohingya kanë humbur jetën në det

unhcr:-dyshohet-se-te-pakten-180-anetare-rohingya-kane-humbur-jeten-ne-det

Të paktën 180 Rohingya, të cilët kishin qenë në det për javë të tëra pasi u larguan nga Bangladeshi në nëntor, dyshohet se kanë vdekur pasi anija e tyre besohet të jetë fundosur këtë muaj, tha Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët (UNHCR).

Duke iu referuar raporteve të pakonfirmuara, njoftoi agjencia duke shtuar se anija me siguri u mbyt pasi u zhduk në det.

“Të afërmit kanë humbur kontaktet”, shkroi UNHCR në llogarinë e saj në Twitter.

“Ata që kanë qenë në kontakt të fundit supozojnë se janë të gjithë të vdekur”, ka thënë agjencia.

Related posts

Gaza, 250 mijë persona janë pa punë për shkak të bllokadës izraelite

rezart morina

Tri aksionet e mëdha të policisë, ministri Sveçla del me njoftim

rezart morina

Fillon të përhapet varianti Eris i COVID-19 në Britani

rezart morina