RTV AHIRETI
Shëndetësi

Ushqimi ideal për mëngjes

ushqimi-ideal-per-mengjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës dhe kryesisht vakti që duhet ngrënë më mirë, por gjithnjë shëndetshëm. Sipas “Healthyline” ushqimi më i mirë për të nisur ditën është kosi.

Ky ushqim vlen për të gjitha moshat për shkak të vlerave ushqyese që ka për të nisur ditën. Kosi ka disa veti si i tretshëm, rregullues i stomakut dhe mjaft i lehtë.

Gjithashtu është mjaft i mirë është për buzëqeshjen tonë, pasi ndihmon në mbrojtjen e dhëmbëve.

Nëse në mëngjes kosin e shoqërojmë me fruta të ndryshme arrin të jetë një vakt që mund të na mbajë për një pjesë të mirë të ditës pa ndjerë oreks.

Related posts

Pesë vitamina që mund të përmirësojnë shëndetin tuaj gjatë muajve të dimrit

admin6

Mos përgatisni ushqim në letër alumini

admin

A duhet që këpucët e para të fëmijëve të kenë shtresë anatomike?

admin