RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ushtria izraelite arreston 20 palestinezë në Bregun Perëndimor

ushtria-izraelite-arreston-20-palestineze-ne-bregun-perendimor

Shoqata e të burgosurve palestinezë njoftoi se ushtria izraelite gjatë ditës së djeshme arrestoi 20 palestinezë, transmeton Anadolu.

Shoqata njoftoi se “arrestimet kanë ndodhur nëpër shumicë provinca”.

Në njoftim thuhet se në mesin e të arrestuarve janë 15 qytetarë nga provinca Ramallah dhe Al-Bireh, përfshirë 10 nga fshati Al-Mughayyir, në lindje të qytetit Ramallah.

Nuk kishte ndonjë koment nga autoritetet izraelite për arrestimet.

Ushtria izraelite kryen fushata të shpeshta arrestimi në të gjithë Bregun Perëndimor, përfshirë Kudsin Lindor të pushtuar, me pretekstin e arrestimit të palestinezëve “të kërkuar”.

Related posts

Hovenier ia ripërsërit Kurtit: Të formohet Asociacioni

admin

Vitia: “Pharma Leader” falsifikoi dokumentet për importim të insulinave në Kosovë

admin

Gjermani – Përshkallëzohen protestat në transportin publik në mbarë vendin

admin