RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksident me të lënduar në magjistralen Prishtinë-Podujevë

aksident-me-te-lenduar-ne-magjistralen-prishtine-podujeve

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Podujevë, në fshatin Shakovicë.
Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka informuar se në aksident janë përfshirë dy automjete.

“Sot rreth 09:00, në rrugën Prishtinë -Podujevë, ( në fshatin Shakovicë), ka ndodhur një aksident trafiku. Në aksident janë përfshirë dy automjete. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e aksidentit janë lënduar dy persona.”, ka informuar Ahmeti.

Ndërkohë, njësiti i trafikut rajonal po merret me rastin.

Related posts

Besimtarët e vendeve të rajonit shënojnë Natën e Kadrit

admin

“Izraeli synon të ndryshojë identitetin musliman të Kudsit duke larguar palestinezët”

rezart morina

Publikohet raporti i fundit i ASK-së, bie çmimi i vajit dhe detergjentit

rezart morina