RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vazhdojnë të mbesin të bllokuara rrugët në drejtim të tri pikave kufitare me Serbinë

vazhdojne-te-mbesin-te-bllokuara-rruget-ne-drejtim-te-tri-pikave-kufitare-me-serbine

Ministria e Punëve të Brendshme, saktësisht Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar bën të ditur se vazhdojnë të jenë të bllokuara pikë-kalimet kufitare Jarinjë, Merdar dhe Bërnjak.

Në anën tjetër Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të bëjnë kujdes për ata që janë duke udhëtar drejt Kosovës nëpër territorin e Serbisë.

MPJ sqaron aktualisht nuk është i mundur qarkullimi me autobusë dhe kamionë, e as nuk është i sigurt kalimi me vetura.

Ndërkohë, për ata që tashmë ndodhen në Serbi, MPJ sugjeron që të përdorin pikat kufitare Mutivodë dhe Dheu i Bardhë apo nëpërmjet Maqedonisë së Veriut.

Related posts

NEWBORN-i sivjet me mesazh kundër Asociacionit

admin

Serbët që kryen mijëra vrasje u dënuan më pak se Salih Mustafa

admin

Presidentes i zbret afro 1000 € rroga

rezart morina