RTV AHIRETI
- Sport BotaDukaFIGCKosovaLajmeLajmet e funditserie aShqipëriSportSport NewsTë GjithaZZ-Instant

Vendimi historik i FIGC, futbollistët shqiptarë do të konsiderohen si vendas ne Itali duke nisur nga sezoni i ri

vendimi-historik-i-figc,-futbollistet-shqiptare-do-te-konsiderohen-si-vendas-ne-itali-duke-nisur-nga-sezoni-i-ri

Federata Italiane e Futbollit ka mbajtur më datë 28 mars 2024 mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv, i cili ka marrë disa vendime të rëndësishme. Një nga pikat e diskutuara në rendin e ditës ishte edhe ndryshimi i rregullave që lidhen me regjistrimin e futbollistëve ekstra komunitar për sezonin 2024-2025 në vendin fqinj. Në lidhje me këtë […]

Related posts

Presidentët e Egjiptit dhe EBA-së diskutojnë për çështjet rajonale

rezart morina

rezart morina

Inteligjenca britanike: Putin po përgatitet për një luftë të gjatë në Ukrainë

admin