RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vendosen çmimet e reja për karburante

vendosen-cmimet-e-reja-per-karburante

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të shtunën.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i gazit ka mbetur i njëjtë, benzina është liruar për 1 cent, ndërsa nafta është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.75 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.66 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 16/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Related posts

Kim Jong Un e shkarkon shefin e ushtrisë, urdhëron nisjen e përgatitjeve për luftë

admin

Blinken: Administrata e presidentit Biden nuk i lidh shitjet e avionit F-16 në Turqi me aplikimin e Suedisë në NATO

rezart morina

Myftiu Tërnava pa nga afër punimet në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë

rezart morina