RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vetëvrasja e Sokol Halitit, policia del me raport

vetevrasja-e-sokol-halitit,-policia-del-me-raport

Policia e Kosovës, ka dërguar raportin në lidhje me vetëvrasjen e Sokol Halilit, personit që vrau ish-bashkëshorten shtatzënë dhe më pas veten.

Raporti i plotë:

Fsh. Davidoc, Shtime 02.12.2022 – 13:45.

Njësitë policore kanë zhvilluar një aksion për arrestimin e të dyshuarit kosovar lidhur me rastin vrasje.

Gjatë intervenimit është arritur që të largohen anëtarët e familjes nga shtëpia, ndërsa i dyshuari nuk ka pranuar negocimin me policinë dhe ka qëlluar veten me revole.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikator pa fishekë dhe një predhë.

Përveç njësive të nevojshme policore në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.

Related posts

Rritja e një fëmije në Gjermani kushton rreth 150 mijë euro

admin

Sot mbahen zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, sondazhet tregojnë epërsi të partisë pro-ruse

rezart morina

Pas zgjedhjeve të nëntorit, mblidhet për herë të parë Kongresi Amerikan

admin