RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vetura bie nga ura në Prizren – humb jetën një 20 vjeçar dhe lëndohet shoferi

vetura-bie-nga-ura-ne-prizren-–-humb-jeten-nje-20-vjecar-dhe-lendohet-shoferi

Një person rreth moshës 20 vjeç ka humbur jetën si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot në Prizren.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Bytyqi ka bërë të ditur se nga aksidenti ka mbetur i lënduar edhe shoferi i veturës.

Sipas tij deri te vetaksidenti ka ardhur pasi që shoferi duke mos e përshtatë shpejtësinë me kushtet e rrugës ka rënë nga ura

“Në mëngjes në orën 04:55 ka ndodh një aksident trafiku, është vetaksident, aksidenti ka ardhur se shoferi nuk e ka përshtatë shpejtësinë me kushtet e rrugës, me një kthesë ka dalë jashtë rrugës dhe ka ra nga ura. Si pasojë e aksidentit, shoferi ka marrë lëndime të lehta dhe pasagjeri ka ndërruar jetë”, tha Bytyqi.

Ai shtoi se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti i policisë dhe zjarrfikësit.

Related posts

Dronët Bayraktar arrijnë në Kosovë

admin

Sllovenia ia tërheq vërejtjen Serbisë pas deklaratës së Vuçiqit në lidhje me Kosovën

admin

Mbi 4,800 viktima të abuzimit seksual në Kishën Katolike të Portugalisë

admin