RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Vihet nën kontroll zjarri në Marmaris të Turqisë

vihet-nen-kontroll-zjarri-ne-marmaris-te-turqise

Zjarri pyjor që shpërtheu në qytetin turistik jugperëndimor të Turqisë Marmaris gjatë kësaj jave, është vënë nën kontroll, tha sot ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë i vendit, Vahit Kirişci, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një prononcim për gazetarët, Kirişci tha se po punohet për ftohjen e zonës së përfshirë nga zjarri, duke shtuar se së shpejti do të nisin përpjekjet për restaurim.

Kirişci tha se zjarri është vënë nën kontroll në më pak se 72 orë. /aa

Related posts

Kuvendi i Kosovës sot mban dy seanca

rezart morina

Osmani takon ministrin e ri të Mbrojtjes

rezart morina

Turqia dënoi “aktet e qëllimshme të dhunës” nga Izraeli ndaj gazetarëve

rezart morina