RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vijojnë ndërtimet e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë

vijojne-ndertimet-e-bazes-ajrore-te-nato-s-ne-kucove

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë një video në rrjete sociale nga punimet që po kryhen në kantierin e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë të Beratit.

Rama bëri me dije se puna nuk po ndalet në këtë kantier, i cili ka krikuar 400 vende pune.

“Mirëmëngjes dhe me kantierin e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë, ku janë krijuar 400 vende pune e ku punimet po ecin me ritëm të lartë, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama në profilin e tij në Facebook.

Punimet për ndërtimin e kësaj baze kanë nisur në janar të këtij viti, teksa Shqipëria është vendi i parë në Ballkanin Perëndimor që ka bazë Bazë Ajrore të Aleancës Veriatlantike.

Related posts

Izraeli ngrin bisedimet e armëpushimit me Palestinën në mes të konfliktit të përshkallëzuar në Gaza

rezart morina

Cikloni “Freddy” godet tre vende afrikane, mbi 300 viktima

admin

Shi i rrëmbyeshëm dhe erëra të fuqishme në disa qytete të Kosovës

admin