RTV AHIRETI
Shëndetësi

Virusi që po godet fëmijët/ Izolohet rasti i parë me RSV! Duket si grip, shkakton pasoja të rënda

virusi-qe-po-godet-femijet/-izolohet-rasti-i-pare-me-rsv!-duket-si-grip,-shkakton-pasoja-te-renda

Edhe pse mjekët kanë kohë që paralajmërojnë se virusi respirtaor sinsicial po qarkullon te fëmijët në vendin tonë të paktën referuar shenjave simptomave klinike që shfaqnin fëmijët, Instituti i Shëndetit Publik vetëm këtë të martë ka deklaruar zyrtarisht se ka izoluar rastin e parë të prekur nga virusi.

Related posts

Vitamina C dhe glutationi, një kombinim që i duhet trupit tonë

admin

Studim i paprecedentë: Shkencëtarët zbulojnë se sa shpejtë mund të zhvillohet kanceri

rezart morina

Shpesh duken normale dhe neglizhohen, këto janë shenjat e para të leucemisë

admin