RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vizitë e paparalajmëruar e Kurtit në Britaninë e Madhe

vizite-e-paparalajmeruar-e-kurtit-ne-britanine-e-madhe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Britanisë së Madhe pas takimeve që kishte në Bruksel.

Kjo vizitë ishte e paparalajmëruar ndërsa sot Kurti është takuar me ministrin e jashtëm të Britanisë, James Cleverly.

Këtë e ka konfirmuar edhe ambasadori i Kosovës në Britani, Ilir Kapiti.

“Marrëdhëniet e forta dhe unike mes Britanisë së Madhe dhe Kosovës u rikonfirmuan edhe një herë”, ka shkruar ai në Twitter.

Related posts

Irak: Sadr thirrje gjyqësorit të shpërndajë parlamentin deri në javën e ardhshme

admin

Gjermania mbështet sulmet ajrore të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe në Jemen

rezart morina

Sulme kibernetike ndaj ueb faqes së Policisë së Kosovës dhe sistemit të drejtësisë

admin