RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vrasja e trefishtë në Lipjan, dyshohet se krimi ndodhi brenda familjes

vrasja-e-trefishte-ne-lipjan,-dyshohet-se-krimi-ndodhi-brenda-familjes

Vendi është tronditur nga një vrasje e trefishtë, e cila dyshohet se ka ndodhur brenda një familje në fshatin Rufc të Lipjanit, këtë të premte pasdite.

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Telegrafin se rreth orës 16:30 ka pranuar informatën për tre persona të pajetë në fshatin e sipërpërmendur.

Vdekja e tyre është konstatuar nga ana e ekipit mjekësor.

“Aktualisht policia ka nisur një hetim për rastin dhe rrethanat që karakterizojnë ngjarjen”, ka thënë zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ndërkaq, Telegrafi mëson se viktimat janë familjarë dhe se bëhet fjalë për vrasje me armë zjarri.

Sipas burimeve, babai dyshohet se ka vrarë gruan dhe djalin e tij, dhe pastaj ka kryer vetëvrasje.

Telegrafi ka provuar të kontaktojë edhe me Prokurorinë, por nga ky institucion nuk janë përgjigjur në telefonata.

Related posts

Eksperti Prelec: Zbatimi i vendimit për Manastirin e Deçanit, ndihmon Kosovën në skenën ndërkombëtare

admin

Aliyev: Turqia, garantues i paqes, stabilitetit dhe sigurisë në rajon

admin

Erdoğan: Në 21 vite kemi ndërtuar më shumë se dyfishin e digave në historinë e Republikës

admin