RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vrasja në Prizren dyshohet se ndodhi për shkak të një fature

vrasja-ne-prizren-dyshohet-se-ndodhi-per-shkak-te-nje-fature

Vrasja e së martës në Prizren dyshohet se ka ndodhur pas konfliktit lidhur me pagesën e faturës së shërbimeve në lokalin “Kobra City”, ka konfirmuar Admir Shala, kryeprokuror i Prokurorisë Themelore në Prizren. Një 31-vjeçar me inicialet V.C. vdiq si pasojë e plagëve të marra. Ai vdiq rrugës për në spitalin e Kukësit, ku po dërgohej nga A.B. Në veturë ishte edhe R.Sh., tjetër i plagosur. Ai është jashtë rrezikut për jetë

Shala ka thënë për KOHËN se D.H., pronari i lokalit, dyshohet për veprën penale të vrasjes së rëndë.

“Sot në orën 04:10, Policia ka marrë informatën se ka pasur të shtëna në afërsi të lokalit ‘Kobra City’, në dalje të Prizrenit, rruga Prizren-Kukës. Dyshohet se ngjarja tragjike ka ndodhur pas një konflikti në lokalin ‘Kobra City’ me disa shtetas të Shqipërisë, lidhur me pagesën e faturës së shërbimeve”, ka thënë Shala. “Në momentin që shtetasit V.C., R.Sh dhe A.B, po largoheshin me automjetin e tyre të markes Audi, dyshohet se shtetasi D. H. ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të tyre”.

Related posts

Policia çmonton 47 kamera në Durrës, Shijak dhe Krujë, dyshohet se janë vendosur nga grupe kriminal

admin

Osmani: Përmes dialogut konstruktiv të stabilizohet situata rreth Korridorit të Laçinit

admin

Scholz dhe Zelensky diskutojnë për luftën në Ukrainë

admin