RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelenskyy: Bëjmë gjithçka që 2023 të jetë viti i fitores

zelenskyy:-bejme-gjithcka-qe-2023-te-jete-viti-i-fitores

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, theksoi se janë duke bërë gjithçka që të arrijnë fitore në vitin 2023 në luftën kundër Rusisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zelenskyy në llogarinë e tij në Telegram vlerësoi zhvillimet lidhur me luftën dhe situatën e fundit në vijën e frontit.

“Bëjmë gjithçka që 2023 të jetë viti i fitores”, tha Zelenskyy në takimin e tij me zyrtarët e mbrojtjes dhe të sigurisë.

Related posts

Guterres: Ka filluar kolapsi i klimës, valët e të nxehtit po kërcënojnë njerëzit

rezart morina

Kalojnë në Sirinë veriperëndimore 14 kamionë të OKB-së me ndihma humanitare

rezart morina

Shqipëri, 13 shkurti shpallet ditë zie kombëtare në shenjë solidariteti me Turqinë

admin