RTV AHIRETI
Shkenca dhe teknologjia

WhatsApp së shpejti vjen me një risi që do t’i gëzojë përdoruesit

whatsapp-se-shpejti-vjen-me-nje-risi-qe-do-t’i-gezoje-perdoruesit

Nuk dihet ende saktësisht se kur do të jetë i disponueshëm funksioni i ri, por sigurisht që do të vijë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Kështu, siç thuhet më tej, përdoruesit së shpejti do të mund të përdorin llogarinë e tyre në pajisje të shumta.

Të njëjtin opsion do ta kenë edhe përdoruesit e tabletëve me sistemin operativ të Google, ndërsa ende nuk dihet nëse do të shtrihet edhe në pajisjet iOS.

Një faqe e re “Regjistro pajisjen si shoqëruese” do të shfaqet për përdoruesit që përpiqen të ekzekutojnë WhatsApp në një pajisje tjetër.

Përdoruesi do të jetë në gjendje të skanojë kodin QR me celularin e tij “kryesor” për të përdorur një pajisje tjetër si “shoqëruese”.

The post WhatsApp së shpejti vjen me një risi që do t’i gëzojë përdoruesit appeared first on Lajmi.net.

Related posts

​Studimi i ri: TikTok do të dominojë, ja si të përfitoni nga aplikacioni

admin

CS:GO: Nga ineternet-kafetë në turnire botërore, ky është ekipi kosovar që po bën historinë

admin

FIFA 23: A do ta lansojë ‘EA’ lojën e re? Ndoshta FIFA e fundit që keni luajtur është 22-shi

admin