RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetMaqedoni

Xhaferi flet shqip si mandatar për formimin e qeverisë maqedonase

xhaferi-flet-shqip-si-mandatar-per-formimin-e-qeverise-maqedonase

Politikani shqiptar, Talat Xhaferi, i cili së shpejti pritet të bëhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, është duke e mbajtur fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit si mandatar për formimin e Qeverisë.

Ai ka thënë se këtë mandat do ta pranojë me kënaqësi dhe përgjegjësi të plotë.

Xhaferi i është adresuar deputetëve në gjuhën shqipe, duke shpalosur pjesë nga programi i tij.

Related posts

Tërmet me magnitudë 6,5 godet Ishullin Java të Indonezisë

rezart morina

Shqipëria me më pak vetura për kokë banori në Evropë

admin

“Vendime të vështira duhet të marrë edhe Serbia, jo vetëm Kosova”, Escobar në Prishtinë: Palët të vijojnë punën për një marrëveshje historike

admin