RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Zhvillimet në veri, Hovenier takohet me Kurtin

zhvillimet-ne-veri,-hovenier-takohet-me-kurtin

Ambasadori i ShBA-së, Jeff Hovenier, ka qëndruar para pak kohe në ndërtesën e Qeverisë.

Ai ka zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti.

Vlen të theksohet se në takim nuk kanë qenë ambasadorët tjerë të vendeve të Quint-it.

Takimi, ndonëse nuk është paralajmëruar dhe nuk janë dhënë detaje për të, besohet të ketë ndodhur pas sulmit të mëngjesit të sotëm në veri nga një grup i armatosur kriminal, ku mbeti i vrarë një polic dhe një tjetër mbeti i plagosur,

Related posts

BE mesazhe ngushëllimi dhe mbështetjeje për Marokun e goditur nga tërmeti

rezart morina

“Turqia pengoi përpjekjen e Greqisë për të zhdukur varrezën e periudhës osmane në Thrakinë Perëndimore”

admin

Trump arrin në Nju Jork, sot del para gjykatës – VIDEO

rezart morina