RTV AHIRETI
Lajme

Xhamia e Halid bin Velid e shkatërruar nga sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës

xhamia-e-halid-bin-velid-e-shkaterruar-nga-sulmet-ajrore-izraelite-ne-rripin-e-gazes

Ushtria izraelite ka vënë në shënjestër dhe ka shkatërruar plotësisht tri xhami të tjera në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu.

Zëdhënësi i Ministrisë së Vakëfeve në Gaza, Ikrami al-Mudellel, tha në një deklaratë për Anadolu se Izraeli po sulmon xhamitë në rajon dhe se së fundmi nga bombardimet janë shkatërruar plotësisht xhamitë Halid bin Velid, El-Ihlas dhe Es-Sahva në Khan Yunis.

Zyrtari palestinez deklaroi se numri i xhamive të shkatërruara nga bombardimet e forcave izraelite që nga 7 tetori është rritur në 59, kurse 136 xhami dhe 3 kisha janë dëmtuar.

Related posts

Kreu i opozitës Rached Ghannouchi dënohet me një vit burg në Tunizi

rezart morina

Dodiku ngre padi penale kundër përfaqësuesit ndërkombëtar në Bosnje

admin

Vritet një palestinez nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

admin