RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zbulohet linja e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Maqedonisë përmes liqenit të Ohrit, 4 të arrestuar

zbulohet-linja-e-trafikut-te-droges-nga-shqiperia-drejt-maqedonise-permes-liqenit-te-ohrit,-4-te-arrestuar

Policia e Shqipërisë ka shkatërruar një rrjet që trafikonte lëndë narkotike përmes liqenit në drejtim të Maqedonisë së Veriut dhe arrestoi 4 persona.
Në kuadër të operacionit të “Restart 15”, u sekuestruan 26 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa, si dhe 1 varkë peshkimi, 2 automjete dhe 4 celularë.

4 të arrestuarit funksiononin në formën e grupit, për të magazinuar lëndë narkotike pranë Qendrës së Rasatit të Koranit, në fshatin Lin dhe për ta trafikuar atë me varka peshkimi drejt RMV-së.

Ndërkohë, policia vijon hetimet për identifikimin dhe për arrestimin e shtetasve të tjerë që mund të jenë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Zvicër, 5 parti politike pajtohen të kufizojnë përdorimin e Inteligjencës Artificiale përpara zgjedhjeve

rezart morina

Tërmet i lehtë në Kosovë

admin

Erdogan takon disa deputetë nga Kosova, premton mbështetje në të gjitha fushat

admin