RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelenskyy thotë ka të vdekur dhe të plagosur nga sulmet ruse në Kiev, kërkon nga banorët të strehohen

Presidenti ukrainas Zelenskyy thotë ka të vdekur dhe të plagosur nga sulmet ruse në Kiev, duke u bërë thirrje banorëve të qëndrojnë të strehuar.

Ministria e Brendshme ukrainase tha se raketat ruse goditën rrugën ku ndodhen agjencitë e sigurisë dhe zyra e presidentit Volodymyr Zelenskyy.

Rrugët kryesore në Kiev janë bllokuar nga forcat e sigurisë dhe përpjekjet e shpëtimit po vazhdojnë pas sulmeve ruse, tha kryebashkiaku Vitali Klitschko.

Ministria e Brendshme e Ukrainës: 8 të vrarë dhe 24 të plagosur nga granatimet në lagjen Shevchenkivsky të kryeqytetit Kiev.

Ukrainë, mediat lokale raportojnë shpërthime në qytetet Zhytomyr, Khmelnytsky, Dnipro, Lviv dhe Ternopil, krahas granatimeve në Kiev.

Related posts

Shifra rekorde të migrantëve ilegalë në BE, ruta kryesore përmes Ballkanit

admin

OKB: Zvicra mbetet vendi më inovativ në botë

rezart morina

Ekonomia e Turqisë rritet përtej parashikimeve të tregut

rezart morina