RTV AHIRETI
Lajme

Zgjedhjet në Turqi/ Numërohen 77% e kutive të votimit, Erdogan ngushton rezultatin, por mbetet forcë e dytë në rang kombëtar

zgjedhjet-ne-turqi/-numerohen-77%-e-kutive-te-votimit,-erdogan-ngushton-rezultatin,-por-mbetet-force-e-dyte-ne-rang-kombetar

Pas përfundimit të procesit të votimit, për zgjedhjet lokale në Turqi, numërimi po ecën me ritme të kënaqshme. Deri më tani në rang kombëtar janë numëruar rreth 77% e kutive të votimit, dhe forca e Erdogan pavarësisht se ka pasur një përmirësim të lehtë, vijon të mbetet forcë e dytë. Partia për Drejtësi dhe Zhvillim

Related posts

Mjekët nga Turqia do të kryejnë 16 operacione te fëmijët që kanë probleme me zemër

rezart morina

Kosova e Serbia paralajmërohen nga BE-ja: Nëse s’i përmbushni detyrimet, do të ketë pasoja

rezart morina

Patriarku maronit libanez: Jemi dëshmitarë të një lufte brutale gjenocidale në Rripin e Gazës

admin6