RTV AHIRETI
Lajme

Turqi/ Opozita prin në zgjedhjet lokale në qytetet kryesore! Në avantazh në Stamboll dhe Ankara

turqi/-opozita-prin-ne-zgjedhjet-lokale-ne-qytetet-kryesore!-ne-avantazh-ne-stamboll-dhe-ankara

Sipas rezultateve paraprake të zgjedhjeve lokale opozita kryeson në Stamboll dhe Ankara. Nëse konfirmohet rezultati kjo do të jetë një humbje e konsiderueshme për partinë e Presidentit Rexhep Tajip Erdogan. Sipas mediave lokale kandidati i opozitës dhe kryebashkiaku aktual i Stambollit, Ekrem Imamoglu, kryeson në zgjedhjet lokale në Turqi. Sipas radio-televizionit shtetëror TRT NTV pas

Related posts

Vetaksident në Klinë, vdes një person

admin

Gaza, rritet në 31.923 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

rezart morina

“Rrezikon t’u shkaktojë fëmijëve varësi, ankth e depresion!”- BE paralajmëron ‘TikTok Lite’: Aplikacioni mund të pezullohet nga Evropa nëse nuk ofron siguri për përdoruesit

admin