RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Zgjedhjet në veri, mblidhet KQZ-ja

zgjedhjet-ne-veri,-mblidhet-kqz-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës, ku do të diskutojë për zgjedhjet në veri.

Në mbledhjen e sotme sipas njoftimit është bërë e ditur se do të diskutohet për vlerësimin e rrezikut për QV-të për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Mitrovicë e veriut, Leposaviq, Zveqan dhe Zubin Potok.

Rendi i ditës:

Zgjedhjet në veri pritet të mbahen më 23 prill.

Ato ishin shtyrë për shkak të protestive të organizuara nga ana e serbëve lokal në pjesën veriore të vendit.

Related posts

Rreth 24 mijë nxënës i nënshtrohen sot Testit të Arritshmërisë

admin

OKB i bën thirrje komunitetit ndërkombëtar për veprim kundër “zhvendosjes me forcë të Palestinezëve”

rezart morina

BE thirrje Rusisë: Lejo të gjithë fëmijët e dëbuar të kthehen në Ukrainë

rezart morina