RTV AHIRETI
KosovakurtiLajmeLajmet e funditTë GjithaVucic

Zyra e Borrelit publikon agjendën: Fillimisht takime të ndara me negociatorët, pastaj takimi mes Kurtit dhe Vuçiç

zyra-e-borrelit-publikon-agjenden:-fillimisht-takime-te-ndara-me-negociatoret,-pastaj-takimi-mes-kurtit-dhe-vucic

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell do të presë të mërkurën një takim të nivelit të lartë të dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel. BE ka bërë të ditur se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre. “Përfaqësuesi i Lartë dhe Përfaqësuesi Special i BE-së […]

Related posts

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen prej 100 milionë euro me Kosovën

rezart morina

Aksident me fatalitet në rrugën Kaçanik-Ferizaj, një i vdekur e pesë të lënduar

admin6

Gjermania: Serbët të heqin barrikadat ilegale

admin