RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

11 të vdekur nga aksidenti i autobusit polak në autostradën kroate

11-te-vdekur-nga-aksidenti-i-autobusit-polak-ne-autostraden-kroate

Një autobus me targa polake është përfshirë në një aksident të rëndë në autostradën Zagreb – Goriqan mëngjesin e së shtunës. Të paktën 11 persona vdiqën menjëherë dhe 34 mbetën të lënduar, shkruan Jutarnji.

Deri më tani, nuk ka informacione zyrtare për shkaqet e aksidentit dhe as për rrethanat në të cilat ka ndodhur.

Policia, sipas rrjedhës se si ka shkuar aksidenti, dyshon se shoferin e ka zënë gjumi dhe autobusi ka dalë jashtë rruge.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen hetimet, ndërsa në vendngjarje janë thirrur ekipet e emergjencës dhe zjarrfikësit për të ndihmuar në shpëtimin e viktimave. /koha

Related posts

Në Londër përkujtohen fëmijët e vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

admin6

Kryqi i Kuq: Si pasojë e luftës Rusi-Ukrainë janë zhdukur 23 mijë persona

admin6

Shtyhet afati për lirimin e objektit komunal në Mitrovicën e Veriut

rezart morina