RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

9 të hospitalizuar dhe 92 raste aktive me COVID-19

9-te-hospitalizuar-dhe-92-raste-aktive-me-covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të jenë edhe 92 raste aktive me COVID-19.

Sipas IKShPK-së, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 11 raste të reja, ndërsa janë shëruar 17 pacientë.

Në raportin 24 orësh, thuhet se të hospitalizuar janë nëntë pacientë, ndërsa nuk është raportuar për asnjë të vdekur nga virusi korona gjatë 24 orëshit të fundit.

Related posts

OKB: Më shumë se 560 liderë të të drejtave të njeriut u vranë në Kolumbi për 5 vite

admin

Kurti uron kryetarët dhe asamblistët e zgjedhur dje

rezart morina

Plagoset me armë zjarri një djalë në Prishtinë

admin