RTV AHIRETI
Kuzhinë

Akullore shtëpiake me çokollatë dhe mjedra

akullore-shtepiake-me-cokollate-dhe-mjedra

Akulloren mund ta përgatisni edhe pa një makinë të posaçme, duke ndjekur disa hapa të thjeshtë me këta përbërës

Nevojiten:

– 500 g ajkë e ëmbël,
– 100 g krem me shkumë,
– 200 g ajkë e thartë,
– sheqer sipas dëshirës,
– 200 g mjedra,
– 100 g çokollatë qumështi,
– 50 g biskota të bluara.

Përgatitja:

Tundni ajkën e ëmbël, shtoni kremin e tundur dhe ajkën e thartë.

Ndani përgjysmë dhe në njërën gjysmë shtoni lëng mjedre, në tjetrën çokollatën dhe biskotat dhe të gjitha bashkoni.

Qitni në kuti plastike, mbyllni dhe futni në frigorifer ngrirës, transmeton Telegrafi.

The post Akullore shtëpiake me çokollatë dhe mjedra appeared first on Telegrafi.

Related posts

Ushqimet tradicionale në sofrën shqiptare në Ramazan

rezart morina

Supë italiane me qepë për rikuperimin e trupit

rezart morina

Një recetë për tiramisu me dredhëza që përgatitet shpejt dhe nuk mbetet asgjë në pjatë

admin