RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Angelina Jolie ndan foton simbol të tërmetit, bën thirrje për donacione për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri

angelina-jolie-ndan-foton-simbol-te-termetit,-ben-thirrje-per-donacione-per-te-prekurit-nga-termeti-ne-turqi-dhe-siri

Angelina Jolie ndau foton simbol të tërmetit dhe bëri thirrje për donacione për viktimat e fatkeqësisë

Aktorja e shumënjohur Angelina Jolie bëri thirrje për ndihmë për Turqinë dhe Sirinë pas tërmeteve në Kahramanmaraş, të cilët u cilësuan si “katastrofa e shekullit”.

Aktorja postoi në Instagram pamje nga ekipi i kërkim-shpëtimit në Siri, teksa bëri thirrje për donacione për të prekurit nga tërmeti.

Gjithashtu ajo postoi foton që bëri xhiron e rrjetit, që ishte babai duke mbajtur dorën vajzës së tij që vdiq nën rrënojat në Hataj.

“Zemra ime është për njerëzit e Sirisë dhe Turqisë. Është e vështirë të kuptosh dhimbjen e paimagjinueshme që kaq shumë familje po vuajnë në këtë kohë. Më dërgoi këtë një mik, nga brenda Sirisë Veriperëndimore. Unë kam zgjedhur të mbështes@the_whitehelmets dhe te @tphilanthropy. Shpresoj që edhe të tjerët të mendojnë të japin, në mënyrë që të vazhdojnë punën e tyre shpëtimtare” shkruan ajo.

Related posts

Lajçak këtë javë në Kosovë dhe Serbi

rezart morina

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, vritet 1 person, plagosen 3 të tjerë

rezart morina

Angli: Kryepeshkopi i Canterbury-t kritikon projektligjin për emigracionin

admin