RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Apeli refuzon lirimin e infermiereve që u përfshinë në sulmin fizik ndaj të moshuarës në Pejë

apeli-refuzon-lirimin-e-infermiereve-qe-u-perfshine-ne-sulmin-fizik-ndaj-te-moshuares-ne-peje

Gjykata e Apelit e ka refuzuar kërkesën e avokatëve për lirim nga paraburgimi të infermiereve u përfshinë në sulmin fizik ndaj një të moshuare në Pejë.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Pejë, Tringa Zhuti.

Incidenti për të moshuarën mori hov gjerësisht pas publikimit të videos nga aktorja Kaltrinë Zeneli.

Në pamjet e publikuara shihet një infermiere vazhdimisht duke sulmuar të moshuarën, derisa një tjetër incizon të gjithë incidentin e një tallet me sulmin.

Tri infermiereve të dyshuara të përfshira në këtë rast, Aurona Pelaj, Altina Rexhepi, dhe Remzije Kuqi – Gashi, iu është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji më 2 nëntor nga Gjykata e Pejës.

Një ditë më parë, Oda e Infermierëve të Kosovës ka bërë të ditur se të njëjtave ua ka tërhequr licencën.

Ndërsa, Shtëpia për të Moshuar “Orenda” në Pejë, ku ka ndodhur ngjarja, është mbyllur zyrtarisht nga institucionet.

Related posts

Vuçiq nuk ia pranon Edi Ramës propozimin për Asociacionin: Nuk ka të drejtë

rezart morina

Kanadaja do të paguajë 2 miliardë dollarë si kompensim për fëmijët indigjenë

admin

Ndryshon qarkullimi i autobusëve urbanë për sot dhe nesër

rezart morina