RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrell do të deklarohet për media pas takimit Kurti – Vuçiq i cili po cilësohet “urgjent”

borrell-do-te-deklarohet-per-media-pas-takimit-kurti-–-vuciq-i-cili-po-cilesohet-“urgjent”

Sot, në Bruksel ka filluar takimi trilateral i cilësuar si urgjent midis Kosovës, Serbisë dhe përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Evropian.
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme Joseph Borrell do të ndihmojë Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajçak në këtë takim.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq po marrin pjesë në këtë mbledhje.

Pas takimit tripalësh, do të ketë një deklarim për media nga Borrell i cili do të njoftojë për mbarëvajtjen e takimit. /

Related posts

Bernard Arnault nën hetim nga prokuroria franceze për pastrim parash

admin

Beograd – Mijëra njerëz marshojnë në heshtje kundër dhunës – VIDEO

admin

Kërkohet lirimi i protestuesve nga paraburgimi në Zveçan

admin