RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Çikago bëhet qyteti më i madh i SHBA-së që miratoi rezolutën që kërkon armëpushim në Gaza

cikago-behet-qyteti-me-i-madh-i-shba-se-qe-miratoi-rezoluten-qe-kerkon-armepushim-ne-gaza

Çikago është bërë qyteti më i madh në Shtetet e Bashkuara që ka miratuar një rezolutë që mbron një armëpushim në Gaza.
Vendimi, i shpallur me duartrokitje gjatë një votimi në këshillin e qytetit, pason muaj debatesh dhe një takimi të tensionuar ku u hoqën qytetarët. Rezoluta shënon një fitore të rëndësishme për grupet lokale pro-palestineze dhe anëtarët progresivë të këshillit të qytetit.

Related posts

Gazetari zviceran sfidon zëdhënësin e BE-së: Pse po dënoni të dyja palët, dhuna erdhi vetëm nga njëra palë?

admin

Shpërthimi i turbinës në termocentralin në Bolonjë! “Ferri” në fund të liqenit: 3 punëtorë të vdekur, 4 të zhdukur dhe 5 me djegie të rënda

admin

Kurti udhëton drejt Francës

admin