RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Çmimi i derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tretgtisë, pulikoi dje çmimoren e re për çmimet tavan të derivateve të naftës.

Kështu, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel dje ishte 1.70 euro për litër;

Çmimi maksimal i lejuar për produktin Benzinë ishte 1.40 euro për litër, si dhe çmimi maksimal i lejuar për produktin Gas ishte 0.76 euro për litër.

Kjo çmimore do të jetë në fuqi edhe gjatë ditës së sotme.

Related posts

Presidenti i Pakistanit shpërndau parlamentin me kërkesë të kryeministrit

rezart morina

Presidenca: Versioni i statutit të Asociacionit i ngjashëm me atë të Vojvodinës, nuk do të kalojë

admin

​Bujar Osmani: Jemi kundër thirrjeve për kthimin e ushtrisë serbe në Kosovë

admin