RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Deri në katër orë pritje për të dalë nga Kosova në pikëkalimin në Merdarë

deri-ne-kater-ore-pritje-per-te-dale-nga-kosova-ne-pikekalimin-ne-merdare

Një fluks i madh këtyre ditëve vërehet në pikat kufitare. Mërgimtarët i kanë mbaruar pushimet dhe kanë nisur të kthehen në vendet ku punojnë.
Pritje të gjata për të dalë nga Kosova, ka në Merdarë. Aty bashkatdhetarët duhet të presin deri në katër orë. Gjatësia e kolonës së veturave shkon deri në 1 mijë e 200 metra.

Ndërkaq, dukshëm më pak presin ata që dalin nga territori i vendit tonë nga pika kufitare e Muçibabës.

Në këtë pikë pritjet nuk shkojnë më shumë se një orë. Derisa tek Dheu i Bardhë, qytetarët nuk duhet të presin më tepër se 30 minuta.

Related posts

Stoltenberg nesër në Kosovë: Takon liderët shtetërorë

rezart morina

Suedia rrit buxhetin e mbrojtjes në objektivin e kërkuar nga NATO

admin

Bislimi: Serbia e sheh Asociacionin si mekanizëm për legjitimimin e strukturave ilegale në Kosovë

admin