RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Dita e Çlirimit, krerët e shtetit bëjnë homazhe te varret e Rugovës dhe Demaçit

dita-e-clirimit,-kreret-e-shtetit-bejne-homazhe-te-varret-e-rugoves-dhe-demacit

Për nder të 12 qershorit Ditës së Çlirimit, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti bënë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Pas homazheve te varri i Rugovës ata bënë homazhe edhe te varri i veprimtarit Adem Demaçi.

Në orën 09:30, homazhe bëjnë edhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Ndërsa, në orën 11:00, bëjnë nderim te Pllaka Përkujtimore për ushtarët e NATO-s.

Related posts

Kryeministri pakistanez Sharif: Pakistani dhe Turqia promovojnë bashkëpunimin për paqe, jo për luftë – VIDEO

admin

Zakharova: Vatikani i kërkon falje Rusisë për deklaratën e Papës lidhur me çeçenët dhe burjatët

admin

Qeveria e re italiane me “dorë të hekurt” ndaj emigrantëve, ndalon zbarkimin e 34 personave në brigjet vendase

admin