RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Erdoğan uron 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

erdogan-uron-570-vjetorin-e-clirimit-te-stambollit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka uruar 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit, transmeton Anadolu.

Në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet sociale, presidenti Erdoğan deklaroi: “Uroj 570-vjetorin e çlirimit të Istanbulit, vulës së gdhendur në histori që Anadolli të mbetet si atdheu i përjetshëm turk. E përkujtoj me mëshirë atë dhe ushtrinë e tij heroike të Fatih Sulltan Mehmet Han-it, i cili hapi dhe mbylli epokë dhe ishte fitues i sihariqit të profetit tonë”.

Related posts

Libri me kujtime i Princit Harry del në shitje me kërkesë të madhe në mbarë botën

admin

Nga 2012-a u shpenzuan afro 120 milionë euro për rrymën në veri

admin

Grabitje e armatosur në Prishtinë në një pompë derivatesh

admin6