RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Flamujt e OKB-së në gjysmështizë për kolegët e vrarë në Gaza

flamujt-e-okb-se-ne-gjysmeshtize-per-koleget-e-vrare-ne-gaza

Komplekset e Kombeve të Bashkuara në të gjithë Azinë ulën në gjysmështizë flamurin e OKB-së blu dhe të bardhë në orën 9:30 të mëngjesit me kohën lokale në Bangkok, Tokio dhe Pekin.

Stafi mbajti një minutë heshtje për të nderuar kolegët që humbën jetën në Gaza gjatë konfliktit Izrael-Hamas.

UNRWA ka raportuar mbi 100 punonjës të saj të vrarë në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës më 7 tetor. /mesazhi

Related posts

Thahen lumenjtë e Evropës, sipas ekspertëve mund të jetë thatësira më e keqe në 500 vjet

admin

Nxënësit në Pejë bojkotojnë mësimin, solidarizohen me nxënësen që u përjashtua për shkak mbulesës

rezart morina

Turma të mëdha protestojnë në Londër kundër aparteidit izraelit

admin