RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Më shumë se 60 xhami të ‘shkatërruara’ në të gjithë Gazën

me-shume-se-60-xhami-te-‘shkaterruara’-ne-te-gjithe-gazen

Sipas agjencisë së lajmeve Wafa, një avion izraelit bombardoi xhaminë al-Salam në lagjen Sabra të qytetit të Gazës në pjesën veriore të territorit të rrethuar.

Shkatërrimi i xhamisë al-Salam e rriti në më shumë se 60 numrin e përgjithshëm të xhamive të shkatërruara nga forcat izraelite që nga 7 tetori, thuhet në raport.

Vendet e kultit kualifikohen për mbrojtje si një pronë kulturore sipas ligjit ndërkombëtar humanitar. /mesazhi

Related posts

Mërgimtarët drejt Kosovës, kaq minuta iu duhet të presin në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë

admin

Erdoğan: Greqia “qëllimisht” shkel Traktatin e Paqes të Lozanës

admin

Policia: Janë vrarë edhe dy sulmues dhe një është arrestuar

admin