RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Forcat izraelite qëllojnë palestinezët në pritje të ndihmave – VIDEO

forcat-izraelite-qellojne-palestinezet-ne-pritje-te-ndihmave-–-video

Sot kishte pamje më shqetësuese të njerëzve në veri që prisnin që të lejoheshin kamionët humanitar, ndërkohë që viheshin nën zjarr nga forcat izraelite, duke i detyruar ata të vrapojnë dhe të mbulohen nga sulmet e tyre.

Dhe kjo absolutisht është përsëritur gjatë ditëve të fundit pasi këta njerëz kanë një nevojë të dëshpëruar për ushqim.

Mungesa e kamionëve humanitar i ka detyruar njerëzit të gjejnë alternativa ndaj ushqimit – duke përfshirë ushqimin e kafshëve, ndërkohë që vuajnë nga sëmundje të përhapura.

Në terren, Izraeli po intensifikon bombardimet e tij ndaj Gazës dhe po vendos më shumë kufizime në dërgimin e ndihmave në pjesët më të prekura të Rripit të Gazës.

Related posts

Kurti: Jemi të shqetësuar me rezultatet e PISA-s, diçka nuk po shkon mirë

admin

Tërmeti në Siri “zhvendos” mbi 170 mijë persona

rezart morina

Izraeli: Gjatë operacioneve në Gaza, sulmuam edhe një vend tjetër përveç Palestinës

admin