RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gjashtë zjarre në 24 orët e fundit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër

gjashte-zjarre-ne-24-oret-e-fundit-ne-kumanove,-likove-dhe-nagorican-te-vjeter

Gjashtë zjarre kanë ndodhur në 24 orët e fundit në territorin e komunave Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër, informacionin e transmetoi Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza- Kumanovë.

Në Orizare të Likovës afër varrezave digjej bar i thatë dhe kashtë, zjarrfikësit arritën ta shuajnë në orën 23.00.

Në fshatin Romanovcë një ekip ka qenë në shërbim gjatë natës ku digjej bar i thatë. Zjarr pasdite ka pasur edhe në fshatrat e Kumanovës Shupli Kamen dhe Pçinjë.

Në lokalitetin “Konjski most” në komunën e Nagoriçanit të Vjetër dje në orën 21:00 digjej dru i thatë dhe bar. Zjarri është shuar nga zjarrfikësit vendas me dy automjete. /shenja

Related posts

Prokurori tërhoqi aktakuzën për 130 kg marihuanë pak ditë para pensionimit

rezart morina

Duterte thotë se Izraeli duhet ta kthejë Gazën në “varrezën më të madhe në botë”

rezart morina

Incidentet mes anijeve dhe avionëve të dy fuqive ushtarake në Paqësor, SHBA-Kinë bisedime në Havaji! Çfarë u diskutua dhe a do të qetësohen marrëdhëniet mes tyre

admin